Home Genel WordPress Menüsündeki Başlangıç yazan yeri değiştirmek
formats

WordPress Menüsündeki Başlangıç yazan yeri değiştirmek

Tarih 13 Haziran 2012 yazar içinde Genel, Wordpress

Bazı şablonlarda menüden ayarlanmadığından istemediğiniz halde başlangıç diye bir menü başlığı görürsünüz. İnternette gezerken bazı arkadaşların wordpress tema da başlangıç yazısını değiştiremedim diye veryansın ettiklerini gördüm.

İsteğiniz dışında başlanış yazısı çıkıyor ve onu Ana Sayfa olarak değiştirmek istiyorsanız bir aşağıdaki yöntemi deneyin

wp-includes/post-template.php dosyasını açarak

yazan yeri aratın ve bulun ve 892 . satır çevresinde Frontpage ya da benzeri editörler açılınca satır numaraları gözüküyor.. Orada Home yazaren yeri Ana Sayfa olarak değiştiriseniz başlangıç yazısının yerini Ana Sayfa yazısı alacaktır.

(Not: wordpress sisteminde yeniyseniz sitenize zarar verebilirsiniz. Sorumluluk size aittir. Yukarıdaki yazı wordpress 3.3.2 türkçe ye göre yazılmıştır )

Yararlı Olması Dileğiyle…

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ beş = 13

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">