Home Genel HTML Kod Yapısı
formats

HTML Kod Yapısı

Tarih 10 Haziran 2012 yazar içinde Genel, HTML, Web

Bu yazıda sizlere Html’ de site yapımı hakkında bilgi vereceğim.

Yazıma başlamadan önce sizlere kaynak olarak  Megep’in sunmuş olduğu kitapları indirmenizi tavsiye ediyorum verdiğim bilgilerden sonra kendinize ait bir kaynak kitabı gerekecektir bu kaynak kitabını en azından bu kitaplardan karşılamanızı istiyorum. Tabii kendinizi daha da ilerletirseniz daha iyi kaynaklar temin edebilirsiniz indirdiğiniz kaynaklar HTML konusunun temelini anlatmaktadır.

İndirmek için Birinci Kitap İkinci Kitap 

Haydi Başlıyoruz

Genellikle hatta İnternet de gezindiğiniz bütün sitelerin temelinde HTML kodlar vardır. Bugün sizlere HTML kod yapısından bahsedip ilk HTML konuma başlamış olacağım.

Kod Yapısı:

ile başlanıp ile biter. Bütün HTML kodları bu tag(etiket) içinde yer almaktadır. (Hatta HTML bütün tagler diye başlayıp tagın başına “/” işareti koyulur.)

tagın içinde yer alan taglara bir göz atalım. Hemen bir örnek yazarak sizlere açıklama yapalım.

Anlayacağınız gibi HTML kod yapısı bu şekildedir. İleri ki derste görüşmek dileğiyle Hoşçakalın …

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dokuz + = 12

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">